KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692330
nr 869 2330
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), fönsterinteriör, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 56x47
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:37:44
350 kr
350 kr
400 kr
500 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås